600px-Lee_White_web Lee White | Warsztaty

Postać, którą rozpoznajesz.

Postać powinna być ci znajoma, ale też nowa. Jak to zrobić? Lee White pokaże  Ci  prosty sposób na  kreację postaci oraz pomoże  utrzymać ją i pogłębić, zarówno w dłuższej i krótszej formie improv. Silne postaci sprawiają, że  publiczność zakochuje się w nich i za każdym razem wraca. Przyjrzycie  się  decyzjom, które podejmujecie jako improwizatorzy i nauczycie się   sprawiać aby   były lepsze i pewniejsze. Zobaczycie jak   rozwijać postać dla historii, którą chcecie przekazać.

 Doskonalenie Monologu

Czego potrzeba, żeby Twoje monologi były lepsze? Jak skupić widownię na sobie i przytrzymać ją przy swoich słowach? Lee podzieli się swoją intuicją aby pomóc Ci odkryć pomysły i technikę  używając pewnych systemów, które znasz już z improv (i paru, których pewnie nie znasz) i  pokaże jak je wykorzystać do  zainspirowania nowych i kreatywnych monologów. Odpowie na pytanie : jak korzystając z emocji i śmiechu  porwać serce publiczności?.

Słuchanie i akceptowanie

Te warsztaty pokażą Ci jak stworzyć scenkę sekunda po sekundzie, jednocześnie pomogą ci rozwijać swoje umiejętności rozwijania historii i tworzenia silnych postaci. Praca na scenie jest podstawą budowy bloku każdego show. Lee pomoże Ci rozpoznać złe nawyki w twojej improwizacji oraz da Ci narzędzia aby pozbyć się ich i przełamać się do prostoty. Pokieruje Cię tak, abyś sprawił, że scenki będą tak złożone i kolorowe jak pozwoli ci na to wyobraźnia.

Lee White

Będąc częścią uznanego impro duetu CRUMBS z Winnipeg w Kanadzie, Lee White występuje i uczy improv prawie przez całe swoje życie. Podróżując ze swoimi show i warsztatami po całej Europie, Azji, Nowej Zelandii i Ameryce Północnej, CRUMBS występuje z improwizatorami z całego świata. Obok sławnej długiej formy improv z CRUMBS, Lee uczestniczył przy narodzinach kilku nowych formatów takich jak The Big Smart Improv Show czy  The Dungeos and Dragons Improv Show.

Warsztaty na 321impro

Od początku istnienia festiwalu proponujemy podstawę w rozwoju improwizacji w Polsce czyli warsztaty. Na Lee White czekaliśmy 2 lata. To jest „Guru” naszych „Guru”. Zakres jego nauczania  jest szeroki ale dla nas nie będzie specjalnej specyfikacji, wszystko bowiem zależeć będzie od grupy. Lee wsłucha się w nasze indywidualne potrzeby. Liczba miejsc jest jak zwykle ograniczona i decyduje kolejność zapisów.

Warsztaty odbędą się po festiwalu 29,30,31 sierpnia 2016 w Hugonówce godz. 11.00- 18.00 (z przerwą)

koszt: 800 zł 

Zgłoszenie prosimy przesyłać na adres mailowy michalska.abovo@gmail.com

 

 

 

 

 

aga bajer

Hej dzielni Improwizatorzy zapraszam na muzyczną przygodę z musicalem improwizowanym.
Kim jestem?
Nazywam się Agnieszka Bajer i jestem improwizatorką działającego już 6 lat ukochanego Teatru Improv Ab Ovo, gdzie od początku działalności mierzę się z piosenką improwizowaną w istniejących i nieistniejących stylach. Od ponad roku jestem improwizatorką pierwszego w Polsce Musicalu Improwizowanego gdzie tworzymy spektakle muzyczne na żywo – długa forma muzyczna – o tak! kocham! Od trzech lat tworzę szalone spektakle razem z Teatrem Improwizacji Bez Klepki – stworzonej z grupy fascynatów – managerów, copywriterów, grafików komputerowych i przeuroczej studentki Grekologii – w każdym razie czegoś skomplikowanego.
Kwalifikacje muzyczne: Wydział wokalno – aktorski Akademii Muzycznej w Łodzi, oraz podyplomówka w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Kwalifikacje dodatkowe i ważne: Ukończony kurs scenariopisarstwa w Wyższej Szkole Filmowej, prowadzenie autorskich warsztatów ” Improv dla scenarzystów”  – grupa mnie kocha i udaje że nic nie umie żeby wysępić kolejny rok zajęć, jestem również wykładowcą Improv dla scenarzystów w WSF. Liczne kursy Improv z najlepszymi a dodatkowo jestem świeżo upieczoną absolwentką intensywnego 5 tygodniowego kursu improv w legendarnym ImprovOlympic Theater w Chicago.
Czy dodałam, że śpiewam w Operze Narodowej? Ach ta skromność…wada, którą kocham.
Co będziemy robić na warsztatach?
Rozruszamy głos, dowiemy się co to jest podparcie, rezonatory i gdzie ich szukać. Dowiemy się jak znaleźć rym i czy przejmować się gdy go nie ma.

Muzyka to emocje – popracujemy nad emocjami w scenach, piosenkach, ariach, balladach, cokolwiek wykreujecie. stworzymy improwizowany chór, duety, tercety – być może ktoś kocha muzykę, ale niekoniecznie chce być solistą – poszukamy współbrzmień, dysonansów i konsonansów. Zmierzymy się z improwizowanym akompaniamentem – a w tym pomoże nam Andrzej Perkman – genialny muzyk, akompaniator, wirtuoz improwizacji – współtworzył spektakl Fortepian Pijany w Teatrze Narodowym, jest skarbem Ab Ovo – z nim każda piosenka pójdzie gładko. Dostaniecie narzędzia do rozwijania swoich muzycznych i improwizacyjnych fascynacji.

Do kogo skierowane są Warsztaty?

Chciałabym napisać, że dla każdego, ale napiszę, że dla każdego kto ma opanowane podstawy improv, kto wie co to jest platforma improv, legendarne Tak i , i  jest nastawiony na dwa dni maksymalnej współpracy i energetycznej zabawy. Jeżeli jednak nie jesteś improwizatorem ale  jesteś wokalistą i cokolwiek śpiewasz, jakikolwiek gatunek muzyczny Cię wciąga, te warsztaty będą bardzo przydatne, obiecuję.

koszt dwudniowych warsztatów   12 h 350 zł
liczba miejsc ograniczona: max.12
miejsce i termin: 27 ,28.08 2016 start godzina 11.00 Hugonówka
zgłoszenie prosimy przesłać na adres mailowy michalska.abovo@gmail.com