321Impro ‚ 2016 to zupełnie inny Festiwal Sportów Teatralnych. Po 5 edycjach, z bagażem doświadczeń i wiedzy otwieramy się totalnie  na nowo. Od tej edycji Festiwal będzie miał charakter pokazowy. W trakcie jego trwania zagwarantujemy Państwu improwizację na najwyższym poziomie. Improwizacja w Polsce idzie zdecydowanie dwoma nurtami: teatralnym i kabaretowym. To własnie na 321impro będą Państwo mogli zobaczyć czym różnią się od siebie te dwa kierunki. Zapewnimy Państwu rozrywkę jakiej jeszcze nigdzie nie było a gwarancją tego niech będą takie nazwiska jak: Agata Duda-Gracz, Kabaret Hrabi, Artur Andrus, Teatr AB OVO, a także gwiazdy impro światowego formatu  w spektaklu „No exit” w osobach Lee Whit’a , Mathieu Loos, Marco Mayerl. Dodać należy , że nad całością czuwa nie kto inny jak Katarzyna Michalska, pomysłodawczyni festiwalu, jego dyrektor artystyczna od 1 edycji, Matka Założycielska Teatru Impro AB OVO , trener, propagator oraz  wielka pasjonatka impro,   . Jest gwarancją tego, że  festiwal będzie nie tylko profesjonalny i atrakcyjny, ale w tych dniach w Konstancinie będzie radośnie i dumnie  biło serce improwizacji.

Festiwal otworzymy 26 sierpnia w Hugonówce zapraszając do niezwykłego wydarzenia jakim będzie WIELKI MECZ IMPRO z udziałem dwóch drużyn, 3 sędziów, 1 prowadzącego, 2 muzyków, 1 scenografa improwizatora oraz około 350 statystów, którzy będą jednocześnie kibicami swoich drużyn, rekwizytami scenicznymi – na życzenie scenografa, adwokatami swoich drużyn na wypadek gdyby trzeba było dyskutować z werdyktem Sędziów . Najbardziej wciągająca, angażująca, odlotowa improwizowana zabawa „ever”  łącząca jednocześnie  teatr i kabaret.

Po raz pierwszy improwizacja zagości w Amfiteatrze, ale gdzie jak nie właśnie tam powinien odbyć się Improwizowany ” Festiwal Opolskiej Piosenki” ?  To widowisko łączyć będzie ze sobą muzykę, wizualizację a wszystko w duchu popularnego programu „Twoja Twarz brzmi znajomo”. Na scenie Improwizowanego Opola zobaczą Państwo autentycznie przebranych aktorów za nasze największe gwiazdy: np. Marylę Rodowicz, Czesłwa Niemena. Zadaniem dla improwizatorów będzie zaśpiewanie na melodię przeboju, piosenki o przedmiocie jaki sobie Państwo jako Publiczność zażyczą. Nasze doświadczenie z poprzednich lat nie pozostawia wątpliwości, że bilety na to przedstawienie rozejdą się z prędkością wiatru. A wszystko okraszone muzyką na żywo  w wykonaniu Festiwal Perkman Band.

Po raz pierwszy zobaczą Państwo spektakl w Galerii Hugonówki. Znakomita młoda reżyser Agata Duda-Gracz zaprezentuje Państwu swój pomysł na improwizowany spektakl, do udziału w którym zaprosi wybitnych aktorów. Jej autorskie, cieszące się powodzeniem i zainteresowaniem improwizowane spektakle, można było oglądać we wrocławskim Teatrze „Capitol” w 2015 roku. Prawdziwa teatralna uczta.

Przyjazdy gości zagranicznych to tradycja wszystkich edycji festiwalu, której nie zabraknie i w tym roku. Tym razem 3 tuzy impro w spektaklu „No Exit”. Mathieu Loos zaczarował nas swoim przedstawieniem ” French Secrets” w zeszłym roku. Na tegorocznym festiwalu pojawi się w towarzystwie swojego scenicznego przyjaciela Marco Mayerl’a, twórcę nurtu Slow Improv. Tym razem dołączy do nich sam Lee White , aktor słynnej i kultowej już grupy „The Crumbs” , z którym odbędą się warsztaty dla improwizatorów.

Festiwal zakończy Multimedialne Improv Show w wykonaniu AB OVO, grupy znanej Państwu od pierwszej edycji 321Impro, teatru , który swoją przygodę z impro zaczynał własnie próbami w Konstancinie. AB OVO zawsze było „twarzą” festiwalu wspierając wszelkie festiwalowe działania i inicjatywy. Jesteśmy pewni, że  to improwizowane, nieprzewidywalne  przedstawienie uniesie cały Amfiteatr w Impro Kosmos.

Pięć lat temu postawiliśmy sobie za cel, aby Konstancin stał się Stolicą Improwizacji w Polsce. Naszym zadaniem było propagowanie sportów teatralnych wśród Polaków w każdym wieku. Przez te wszystkie edycje byliśmy świadkami jak w imponującym tempie rozwija się w Polsce improwizacja.Gościliśmy na scenie większość impro grup z całego kraju. Zainspirowaliśmy kilka  do ich powstania. Z dumą przypatrywaliśmy się powstawaniu innych festiwali, ciesząc się , że improwizacja po prostu się rozwija. Robimy wszystko aby te 3 dni spędzone w naszym Alternatywnym Uzdrowisku Kulturalnym zapadły Państwu na długo w pamięci. Dla nas każdy festiwal jest pierwszy. Będzie mnóstwo atrakcji około festiwalowych, o których będziemy Państwa informować na bieżąco.

Prace ruszyły już dawno, teraz dzielimy się tym co już pewne zachęcając do współpracy.  Teraz zaczęło się tempo, które my bardzo lubimy.