Od 6 lat proponujemy naszym widzom przygodę z improwizacją. Celem festiwalu jest propagowanie Sztuki Impro w Polsce oraz promocja jedynego uzdrowiska w województwie mazowieckim jakim jest Konstancin-Jeziorna. Przez te lata nasza propozycja zyskała uznanie widzów, którzy głosując przyczynili się do nagrody „Perły Mazowsza 2016″ przyznawanej w kategorii wydarzenie kulturalne naszego regionu.
Improwizacja to sztuka nowa, to alternatywa dla rozrywki w Polsce kojarzonej ostatnio bardzo silnie jedynie z kabaretem. To „nowość” bardzo potrzebna polskiej widowni. Apolityczność, kultura sceniczna, inteligentne poczucie humoru to filary sztuki impro. To sztuka , która wymaga wysokiego poziomu artystycznego nie tylko od aktorów ale również stawia pozytywne wyzwanie widowni. Od 6 lat festiwal edukuje i kształci swoją publiczność. Nie inaczej będzie w tym roku.
Każda kolejna edycja festiwalu ,a w zasadzie jej zamysł, powstaje podczas bieżącej edycji. Słuchamy, obserwujemy, pytamy i wyciągamy wnioski. To również publiczność ma wpływ na to kto będzie kolejnym gościem. I tak w tym roku zaproszenie przyjęło Mumio. Zobaczymy ich w kultowym spektaklu „Kabaret Mumio”, w którym nie brakuje czystej improwizacji. Artyści w ramach projektów festiwalowych wezmą udział w muzycznym improwizowanym spektaklu pt.” Impro skrzydła wyobraźni czyli koncert piosenki przedmiotowej”. To muzyczna inspiracja będąca kwintesencją wszystkich możliwych skojarzeń z polską poezją śpiewaną wszelaką, Osiecką, Młynarskim, Koftą , Kabaretem Starszych Panów, a nawet Starym Dobrym Małżeństwem. Czyli wszystko co nam w duszy poetycko gra. Zadaniem aktorów będzie zaśpiewanie ballady z punktu widzenia przedmiotów, którymi my ludzie na co dzień się otaczamy. Oczywiście o tym w jakie przedmioty wcielą się artyści zadecyduje publiczność. Koncerty muzyczne to mówiąc językiem współczesnym „must have” każdej edycji. Publiczność z dużym wyprzedzeniem wykupuje bilety.
Na festiwalu nie zabraknie zagranicznej gwiazdy. Lee White to postać kultowa. Tym razem zobaczymy Go w spektaklu jakiego jeszcze nie było. On sam zagra z chętnymi Widzami, amatorami. „Twoje 15 minut” to spektakl oparty na scenkach , które widzowie zagrają z Mistrzem Improwizacji.
Festiwal zawsze pokazuje to, co na naszym polskim „impro podwórku” ciekawe. W tym roku spektakle wieloobsadowe i niewieloobsadowe. Zobaczymy grupy : Poławiaczy Pereł z Lublina, Mia100W z Warszawy oraz duety Dwie Siostry, Dwóch Panów i Nieregularnik na 3 nuty.
Festiwal 321 Impro ma swoje cele. Najważniejszym jest Promocja Sztuki Improwizacji.
Impro, choć znane na całym świecie, do Polski dotarło stosunkowo niedawno. Nasze sześcioletnie festiwalowe doświadczenia utwierdzają nas w przekonaniu, że sztuka improwizacji odbierana jest w kategoriach sztuki przez duże “S”. Nasi festiwalowi widzowie nie pozostawiają wątpliwości , że impro to najwyższej próby spotkanie z widownią, to “Jazz” w Teatrze.
Jako organizatorzy najbardziej pozytywnego wydarzenia w Polsce nie mamy żadnych wątpliwości, że wszystko co sobie zaplanowaliśmy dla Widzów spotka się ze znakomitym odbiorem. Dlatego w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na 7 festiwal 321IMPRO