25 i 26 sierpnia Konstancin-Jeziorna po raz 8 stanie się Alternatywnym Uzdrowiskiem Kulturalnym a to za sprawą odbywającego się tam festiwalu improwizacji teatralnych 321 IMPRO. Wydarzenie oraganizowane przez Konstanciński Dom Kultury oraz Gminę Konstancin-Jeziorna otrzymało nagrodę „Perłę Konstancina” w plebiscycie na najciekawsze wydarzenie kulturalne. I nie ma w tym nic dziwnego bowiem to jedyne i niepowtarzalne zjawisko wciągające i angażujące Widzów bezpośrednio w kształt spektakli, które się na festiwalu odbywają. „Publiczność rządzi” to hasło , które w 100 procentach oddaje to czym jest improwizacja. Impro ( tak w skrócie mówi się o tej sztuce) znane na świecie od kilkudziesięciu lat, w tej formie w Polsce rozwija się krótko, za to bardzo intensywnie a to zapewne dlatego, że sztuka impro zyskuje coraz większą popularność. Aktorzy odgrywają tu teraz scenki inspirowane sugestiami publiczności. Apolityczność, sceniczna elegancja i bezkomprowmisowa uczciwość aktorów, którzy bez reżysera, bez scenarisza muszą sprostać scenicznym wyzwaniom kryjąc się tylko za własnym talentem, to z pewnością siła, która jak magnes przyciąga entuzjastów tej rozrywki. Do tego widownia jest wielopokoleniowa, na festiwalu bawią się dosłownie wszyscy: dzieci, dorośli, młodzież, osoby starsze, każdy kto ceni i rozumie inteligentny, czesto abdurdalny  humor.

Kogo zobaczymy na festiwalu?

Przede wszystkim grupy impro : Afront z Warszawy grający Szekspira, Damy na Pany, BCA FLASH -młodzi panowie,  którzy swoje pierwsze kroki stawiali w Konstancinie, Oranżada na miejscu oraz Paptak z Wrocławia, Disco Girls z Bydgoszczy, które zabiorą nas w sobotni wieczór na improwizowaną dyskotekę z lat 80tych. Będzie też tradycyjnie Mecz Impro ,który również tradycyjnie zostanie rozegrany pomiędzy gospodarzami festiwalu Teatrem Impro AB OVO a Łowcami.B.

Ponadto zaproszenie przyjęli ulubieńcy publiczności: Joanna Kołaczkowska, Kacper Kuszewski oraz Anna Czartoryska- Niemczycka. W niedzielę festiwal zakończy „Music Impro Show” z udziałem znakomitych muzyków jazzowych: Rafał Stępień, Sebastian Stanny, Marcin Jadach, Andrzej Gondek, Fryderyk Młynarski oraz Łukasz Pietsch. Nad wszystkim czuwa pomysłodawca i dyrektor artystyczny  festiwalu, związana z Konstancinem  Katarzyna Michalska.