No Exit, 28.08.2016 godz. 18.00

Sala widowiskowa, KDK ul. Mostowa 15

no exit5

Po wybitnej premierze na międzynarodowym festiwalu improv “Narodowy Teatr Świata” nowy projekt Matthieu’ego Loos’a i Lee White’a przemierza Europę. Trzech aktorów podniosło poprzeczkę dla długiej formy improwizacyjnej: wszystko dzieje się w jednym miejscu, chronologicznie. Trzech aktorów przez cały czas trwania spektaklu jest oddanych sobie nawzajem. Bez wejścia bez wyjścia. Nikt nie może do nich dołączyć, ale też nikt nie może ich opuścić.

Kiedy przestrzeń i czas są ograniczone, improwizatorzy muszą rozwijać swoje historie  tylko na podstawie swoich postaci i relacji, którymi są połączone z innymi. Improwizatorzy muszą znaleźć wyjście wewnątrz siebie. Dotykająca, absorbująca lecz pięknie prawdziwa improwizacja o czarnych stronach związków. Bez cięć, zmian miejsc ani skoków w czasie. Intymne improwizacyjne przeżycie.

No Exit zostało zaprezentowane w Toronto, Berlinie, Wiedniu i Halle (Niemcy) , gdzie zostało nagrodzone nagrodą publiczności za najlepszą sztukę improv !

O aktorach:

Czy jako aktor, twórca czy reżyser, Matthieu Loos zafascynowany jest aktem tworzenia w każdym tego słowa znaczeniu. Improwizacja to nie jedyne, czym się zajmuje. Grał w filmach Bernarda Stora, Michela Favarta czy Vincentego Jaumotte. Stał na deskach teatru klasycznego. W 2004, Matthieu założył “Compagnie Combats Absurdes”, co zapoczątkowało realizację kolejnych projektów.

Jako dziecko dwójki architektów, Marko Mayerl zawsze kochał projektować różne rzeczy, ale w inny sposób: wkrótce zainteresował go teatr. W improwizacji odnalazł perfekcyjne połączenie tych dwóch zajęć, a ponadto większy zakres niezależnego tworzenia historii, co poskutkowało tym, że stał się jednym z twórców Teatru Inedit w Strasburgu, gdzie mieszkał i pracował. Nadal podróżuje po świecie, gości na festiwalach improwizacji w całej Europie.

Będąc częścią uznanego improwizacyjnego duetu CRUMBS z Winnipeg w Kanadzie, Lee White występuje i uczy improv prawie przez całe swoje życie. Podróżując ze swoimi show i warsztatami po całej Europie, Azji, Nowej Zelandii i Ameryce Północnej, CRUMBS występuje z improwizatorami z całego świata. Obok sławnej długiej formy improv z CRUMBS, Lee uczestniczył przy narodzinach kilku nowych formatów jak The Big Smart Improv Show i the Dungeos and Dragons improv Show.