Szanowni Państwo,

kadr_spotVI Ogólnopolski Festiwal Sportów Teatralnych 321 Impro w Konstancinie-Jeziornie już za nami. Dzięki Państwu w dniach 26-28 sierpnia Konstanciński Dom Kultury stał się główną sceną polskiej improwizacji teatralnej. Kolejna edycja Festiwalu zakończyła się sukcesem, który razem wypracowaliśmy, zapewniając publiczności wiele pozytywnych emocji, wyjątkowych doznań teatralnych oraz potężną dawkę humoru.

Bardzo dziękujemy za Państwa pomoc, zrozumienie, wsparcie i zaangażowanie, bez których Festiwal 321 Impro nie mógłby się odbyć. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że zainteresowali się Państwo improwizacją teatralną oraz Festiwalem, który razem tworzymy, żeby ją popularyzować.

Zapraszamy do współpracy podczas kolejnej edycji Festiwalu, która odbędzie się w przyszłym roku. Już teraz zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, by następny Festiwal był jeszcze bardziej atrakcyjny dla publiczności oraz wszystkich partnerów. Jesteśmy przekonani, że z Państwa pomocą uda się ten cel zrealizować.

Serdecznie dziękujemy!!!

Teatr Impro AB OVO od początku są gospodarzami festiwalu biorąc czynny udział we wszelkich jego wydarzeniach. Co roku grupa zaskakuje publiczność swoimi spektaklami i tak będzie w tym roku. Tym razem w Amfiteatrze będziemy świadkami multimedialnego show. Teatr, muzyka i multimedia w jednym. Teatralno filmowa improwizowana przygoda na świeżym powietrzu. AB OVO nie boi się wyzwań bo czego by na scenie nie robili to dla nich i tak ” Najważniejsza jest Publiczność”

 

IMPROWIZACJE AGATY DUDY-GRACZ

DUDA GRACZ_PLAKATUrodziła się w 1974 roku, jest córką malarza Jerzego Dudy-Gracza. Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim (1998) oraz Wydział Reżyserii Dramatu w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (2002).

Do tego niezwykłego improwizowanego spektaklu Agata Duda-Gracz zaprosi kilku aktorów.

Zaproszeni artyści improwizować będą na temat wskazany im w liście. Autorką listu jest Agata Duda-Gracz, aktorzy otrzymują go tuż przed pojawieniem się widzów, a każdy z nich zna tylko przydzielone mu zadanie. Wykorzystując swoje umiejętności, goście Improwizacji tworzą wydarzenie jednorazowe i niepowtarzalne.

– Chciałabym pokazać nie show, nie popis, ale kawałek warsztatu, czegoś, co dzieje się zazwyczaj w intymnej przestrzeni sali prób i jest jedną z najciekawszych rzeczy w teatrze – szukaniem – mówi Agata Duda-Gracz.

Publiczność poznaje treść listów ze wskazówkami dopiero po zakończonym pokazie

OBSADA: Zofia Uzelac, Magdalena Kumorek, Sonia Bohosiewicz,Dorota Kowalewska, Renia Gosławska, Katarzyna Kurdej, Katarzyna Wojasińska, Marcin Januszkiewicz, Artur Caturian

 

FESTIWAL O’POLSKIEJ PIOSENKI

_MG_8351Tych, którzy widzieli ubiegłoroczną „Szansę na improwizowaną piosenkę” namawiać na to widowisko nie będzie trzeba, bo improwizacje muzyczne to najwyższych lotów sceniczny skok na bungee. Śpiewanie improwizowanych piosenek a właściwie tworzenie ich przed publicznością oddaje całkowity wymiar sztuki impro. Zobaczą Państwo, że linia melodyczna istniejącego już przeboju, znanego i często śpiewanego przez polską publiczność, to prawdziwe ograniczenie i wyzwanie dla śmiałka, który odważy się zmierzyć z tym zadaniem. Na dodatek, tuż przed rozpoczęciem utworu, dowie się o czym będzie śpiewał. To zadanie tylko dla wybitnych, sprawnych muzycznie zapaleńców. To dla tych , dla których ekstremalna sceniczna „nagość” jest niczym wiatr w żagle twórczości zaangażowanej w tzw.” tu i teraz”.

Do tego wszystkiego przepiękna, iście opolska oprawa amfiteatralna, fantastyczne kostiumy i charakteryzacja i OPOLSKIE PRZEBOJE gotowe. I choć znajdą się niedowiarkowie to zapewniamy , że „cała sala śpiewa z nami”.

obsada:

Joanna Kołaczkowska,Monika Dryl, Anna Smołowik, Marcin Januszkiewicz, Dariusz Kamys, Tomasz Majer, Katarzyna Michalska, Agnieszka Bajer, Michał Głowacki i inni

Festiwal Perkman Band: Andrzej Perkman, Łukasz Pietsch, Fryderyk Młynarski

 

NO EXIT

no exit3Po wybitnej premierze na międzynarodowym festiwalu improv “Narodowy Teatr Świata” nowy projekt Matthieu’ego Loos’a i Lee White’a przemierza Europę. Trzech aktorów podniosło poprzeczkę dla długiej formy improwizacyjnej: wszystko dzieje się w jednym miejscu, chronologicznie. Trzech aktorów przez cały czas trwania spektaklu jest oddanych sobie nawzajem. Bez wejścia bez wyjścia. Nikt nie może do nich dołączyć, ale też nikt nie może ich opuścić.

Kiedy przestrzeń i czas są ograniczone, improwizatorzy muszą rozwijać swoje historie tylko na podstawie swoich postaci i relacji, którymi są połączone z innymi. Improwizatorzy muszą znaleźć wyjście wewnątrz siebie. Dotykająca, absorbująca lecz pięknie prawdziwa improwizacja o czarnych stronach związków. Bez cięć, zmian miejsc ani skoków w czasie. Intymne improwizacyjne przeżycie.

No Exit zostało zaprezentowane w Toronto, Berlinie, Wiedniu i Halle (Niemcy) , gdzie zostało nagrodzone nagrodą publiczności za najlepszą sztukę improv !

O aktorach:

Czy jako aktor, twórca czy reżyser, Matthieu Loos zafascynowany jest aktem tworzenia w każdym tego słowa znaczeniu. Improwizacja to nie jedyne, czym się zajmuje. Grał w filmach Bernarda Stora, Michela Favarta czy Vincentego Jaumotte. Stał na deskach teatru klasycznego. W 2004, Matthieu założył “Compagnie Combats Absurdes”, co zapoczątkowało realizację kolejnych projektów.

Jako dziecko dwójki architektów, Marko Mayerl zawsze kochał projektować różne rzeczy, ale w inny sposób: wkrótce zainteresował go teatr. W improwizacji odnalazł perfekcyjne połączenie tych dwóch zajęć, a ponadto większy zakres niezależnego tworzenia historii, co poskutkowało tym, że stał się jednym z twórców Teatru Inedit w Strasburgu, gdzie mieszkał i pracował. Nadal podróżuje po świecie, gości na festiwalach improwizacji w całej Europie.

Będąc częścią uznanego improwizacyjnego duetu CRUMBS z Winnipeg w Kanadzie, Lee White występuje i uczy improv prawie przez całe swoje życie. Podróżując ze swoimi show i warsztatami po całej Europie, Azji, Nowej Zelandii i Ameryce Północnej, CRUMBS występuje z improwizatorami z całego świata. Obok sławnej długiej formy improv z CRUMBS, Lee uczestniczył przy narodzinach kilku nowych formatów jak The Big Smart Improv Show i the Dungeos and Dragons improv Show.

 

WARSZTATY

Postać, którą rozpoznajesz.

LeeWhite_photoMatthiasFluhrer_2_medresPostać powinna być ci znajoma, ale też nowa. Jak to zrobić? Lee White pokaże Ci prosty sposób na kreację postaci oraz pomoże utrzymać ją i pogłębić, zarówno w dłuższej i krótszej formie improv. Silne postaci sprawiają, że publiczność zakochuje się w nich i za każdym razem wraca. Przyjrzycie się decyzjom, które podejmujecie jako improwizatorzy i nauczycie się sprawiać aby były lepsze i pewniejsze. Zobaczycie jak rozwijać postać dla historii, którą chcecie przekazać.

Doskonalenie Monologu

Czego potrzeba, żeby Twoje monologi były lepsze? Jak skupić widownię na sobie i przytrzymać ją przy swoich słowach? Lee podzieli się swoją intuicją aby pomóc Ci odkryć pomysły i technikę używając pewnych systemów, które znasz już z improv (i paru, których pewnie nie znasz) i pokaże jak je wykorzystać do zainspirowania nowych i kreatywnych monologów. Odpowie na pytanie : jak korzystając z emocji i śmiechu porwać serce publiczności?.

Słuchanie i akceptowanie

Te warsztaty pokażą Ci jak stworzyć scenkę sekunda po sekundzie, jednocześnie pomogą ci rozwijać swoje umiejętności rozwijania historii i tworzenia silnych postaci. Praca na scenie jest podstawą budowy bloku każdego show. Lee pomoże Ci rozpoznać złe nawyki w twojej improwizacji oraz da Ci narzędzia aby pozbyć się ich i przełamać się do prostoty. Pokieruje Cię tak, abyś sprawił, że scenki będą tak złożone i kolorowe jak pozwoli ci na to wyobraźnia.

Lee White

Będąc częścią uznanego impro duetu CRUMBS z Winnipeg w Kanadzie, Lee White występuje i uczy improv prawie przez całe swoje życie. Podróżując ze swoimi show i warsztatami po całej Europie, Azji, Nowej Zelandii i Ameryce Północnej, CRUMBS występuje z improwizatorami z całego świata. Obok sławnej długiej formy improv z CRUMBS, Lee uczestniczył przy narodzinach kilku nowych formatów takich jak The Big Smart Improv Show czy The Dungeos and Dragons Improv Show.

Warsztaty na 321impro

Od początku istnienia festiwalu proponujemy podstawę w rozwoju improwizacji w Polsce czyli warsztaty. Na Lee White czekaliśmy 2 lata. To jest „Guru” naszych „Guru”. Zakres jego nauczania jest szeroki ale dla nas nie będzie specjalnej specyfikacji, wszystko bowiem zależeć będzie od grupy. Lee wsłucha się w nasze indywidualne potrzeby. Liczba miejsc jest jak zwykle ograniczona i decyduje kolejność zapisów.

Warsztaty odbędą się po festiwalu 29,30,31 sierpnia 2016 w Hugonówce godz. 11.00- 18.00 (z przerwą)

koszt: 800 zł

Zgłoszenie prosimy przesyłać na adres mailowy michalska.abovo@gmail.com

AGA BAJER

aga bajerHej dzielni Improwizatorzy zapraszam na muzyczną przygodę z musicalem improwizowanym.
Kim jestem?
Nazywam się Agnieszka Bajer i jestem improwizatorką działającego już 6 lat ukochanego Teatru Improv Ab Ovo, gdzie od początku działalności mierzę się z piosenką improwizowaną w istniejących i nieistniejących stylach. Od ponad roku jestem improwizatorką pierwszego w Polsce Musicalu Improwizowanego gdzie tworzymy spektakle muzyczne na żywo – długa forma muzyczna – o tak! kocham! Od trzech lat tworzę szalone spektakle razem z Teatrem Improwizacji Bez Klepki – stworzonej z grupy fascynatów – managerów, copywriterów, grafików komputerowych i przeuroczej studentki Grekologii – w każdym razie czegoś skomplikowanego.
Kwalifikacje muzyczne: Wydział wokalno – aktorski Akademii Muzycznej w Łodzi, oraz podyplomówka w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Kwalifikacje dodatkowe i ważne: Ukończony kurs scenariopisarstwa w Wyższej Szkole Filmowej, prowadzenie autorskich warsztatów ” Improv dla scenarzystów” – grupa mnie kocha i udaje że nic nie umie żeby wysępić kolejny rok zajęć, jestem również wykładowcą Improv dla scenarzystów w WSF. Liczne kursy Improv z najlepszymi a dodatkowo jestem świeżo upieczoną absolwentką intensywnego 5 tygodniowego kursu improv w legendarnym ImprovOlympic Theater w Chicago.
Czy dodałam, że śpiewam w Operze Narodowej? Ach ta skromność…wada, którą kocham.
Co będziemy robić na warsztatach?
Rozruszamy głos, dowiemy się co to jest podparcie, rezonatory i gdzie ich szukać. Dowiemy się jak znaleźć rym i czy przejmować się gdy go nie ma.
Muzyka to emocje – popracujemy nad emocjami w scenach, piosenkach, ariach, balladach, cokolwiek wykreujecie. stworzymy improwizowany chór, duety, tercety – być może ktoś kocha muzykę, ale niekoniecznie chce być solistą – poszukamy współbrzmień, dysonansów i konsonansów. Zmierzymy się z improwizowanym akompaniamentem – a w tym pomoże nam Andrzej Perkman – genialny muzyk, akompaniator, wirtuoz improwizacji – współtworzył spektakl Fortepian Pijany w Teatrze Narodowym, jest skarbem Ab Ovo – z nim każda piosenka pójdzie gładko. Dostaniecie narzędzia do rozwijania swoich muzycznych i improwizacyjnych fascynacji.

Do kogo skierowane są Warsztaty?

Chciałabym napisać, że dla każdego, ale napiszę, że dla każdego kto ma opanowane podstawy improv, kto wie co to jest platforma improv, legendarne Tak i , i jest nastawiony na dwa dni maksymalnej współpracy i energetycznej zabawy. Jeżeli jednak nie jesteś improwizatorem ale jesteś wokalistą i cokolwiek śpiewasz, jakikolwiek gatunek muzyczny Cię wciąga, te warsztaty będą bardzo przydatne, obiecuję.

koszt dwudniowych warsztatów 12 h 350 zł
liczba miejsc ograniczona: max.12
miejsce i termin: 27 ,28.08 2016 start godzina 11.00 Hugonówka
zgłoszenie prosimy przesłać na adres mailowy michalska.abovo@gmail.com

 

20150821_9999_780_kabbTeatr Impro AB OVO od początku są gospodarzami festiwalu biorąc czynny udział we wszelkich jego wydarzeniach. Co roku grupa zaskakuje publiczność swoimi spektaklami i tak będzie w tym roku. Tym razem w Amfiteatrze będziemy świadkami multimedialnego show. Teatr, muzyka i multimedia w jednym. Teatralno filmowa improwizowana przygoda na świeżym powietrzu. AB OVO nie boi się wyzwań bo czego by na scenie nie robili to dla nich i tak ” Najważniejsza jest Publiczność”