Po raz czwarty w Konstancinie, po raz pierwszy w Centrum Kultury “Hugonówka”.

 

Szanowni Państwo…

plakat_A2_wizerunkowyRusza 4 edycja największego w Polsce Festiwalu Sportów Teatralnych 321impro. Chcemy aby festiwal stał się wizytówką kulturalną Konstancina dlatego w tym roku nie odbędzie się jesienią ale na zakończenie lata, w ostatnich dniach sierpnia , kiedy to Park Zdrojowy na dobre tętni życiem.. . W ciągu tych 3 edycji pokazaliśmy ponad 30 grup istniejących w Polsce oraz zorganizowaliśmy pokazy kanadyjskiej grupy Uncalled For.Każdej edycji bezwzględnie towarzyszyły warsztaty z improwizacji. Za każdym razem festiwal jest wielkim wydarzeniem, na które przybywa corocznie większa ilość widzów. W tym roku Konstancin doczekał się budynku położonego w samym sercu Parku Zdrojowego Centrum Kultury „Hugonówka”, choć halę sportowa i ring na jej środku będziemy wspominać z sentymentem. Festiwal rozwija się programowo, ciekawych propozycji przybywa a improwizacja cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zarówno wśród mediów ale przede wszystkim wśród artystów takich jak chociażby Artur Andrus, który zaszczyci festiwal LISTĄ IMPROWIZOWANYCH PRZEBOJÓW. Jak co roku odbędą się warsztaty dla zaawansowanych i początkujących improwizatorów, aktorów oraz dla dzieci. Dzięki wsparciu Banku Zachodniego WBK mogliśmy kolejny raz zaprosić Caitlin Howden, wspaniałą nagradzaną wielokrotnie aktorkę i doświadczonego trenera. Ze względu na ilość festiwalowych propozycji pierwsze warsztaty rozpoczną się już na kilka dni przed imprezą. Festiwal będzie bardzo rozśpiewany dlatego odbędą się również warsztaty z piosenki improwizowanej. Efekty wszystkich spotkań będzie można zobaczyć podczas pokazów po warsztatowych. W sobotę widzowie obejrzą najciekawsze propozycje spektakli improwizowanych z całej Polski. Jak co roku publiczność przyzna swoją nagrodę END SCENE.

plakatNie zabraknie również laureatów ubiegłorocznej nagrody. Konstancińska grupa młodzieżowa BCA FLASH rozegra Mecz Impro z udziałem wspaniale przyjętej bydgoskiej grupy WY MY WAM MY. Interesującą propozycją może okazać się spektakl w reżyserii Caitlin Howden z udziałem zebranej specjalnie na festiwal grupy aktorów. Cała impreza po wręczeniu nagród zakończy się tak jak się rozpoczęła, śpiewem z udziałem uczestników festiwalu oraz muzycznej kompanii.

BAJKA

Zapraszamy wszystkich improwizatorów, zgłaszajcie swoje ciekawe propozycje impro, czekamy na Wasze zgłoszenia do 1 sierpnia 2014. A Państ

wa czyli naszych Widzów do zaplanowania sobie pożegnania wakacji w najbardziej radosny sposób jaki sobie można wyobrazić: udziałem w festiwalu.

Dyrekcja w składzie:

Katarzyna Michalska – Dyrektor Artystyczna
Edyta Markiewicz-Brzozowska – Dyrektor Naczelna
Dariusz Falana – Wice Dyrektor

WARSZTATY

Warsztaty? Proszę bardzo. Matthieu Loose aktor Combats Absurdes, w sobotę zobaczymy go w spektaklu “French Secrets” razem z Julie Doyelle.
28.08.2015-30.08.2015 w godz. 10.00-17.00 Hugonówka ul.Mostowa 15 Konstancin-Jeziorna

SLOW IMPRO
Rzeźbiarz zaczyna pracować na dużym kawałku drewna, a dziecko stoi obok niego i obserwuje jego działania. Po chwili rzeźbiarz rzuca na podłogę swoje narzędzia i zaczyna oglądać swoją rzeźbę. Dziecko robi to samo i odkrywa , że ta rzeźba przedstawia jego twarz. Spogląda na artystę i zaskoczony mówi: „ Skąd wiedziałeś, że tutaj byłem?”
Dlaczego by nie zostać takim rzeźbiarzem i zaskoczyć publiczność ukazując im, co już jest , przed nimi i pomiędzy nami? Co jeśli historie, które mówią o nas zostały już zapisane w nas…?
Oryginalne podejście SLOW IMPRO to cierpliwy sposób na trzon teraźniejszości.

Ta technika improv ( zaprojektowana przez Matthieu Looos i Marko Mayerl) opiera się na ruchu, obserwacji i uczciwości. Jej celem jest ujawnienie tego co już jest: nic nie jest wymyślone, zaprzeczane, wszystko jest odkryte.

partnerzy-2014