fot. P.ObarskiDwie Siostry to duet improwizatorek – Katarzyny Chmary i Alicji Dobrowolnej, związany z Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.
Duet tworzy spektakle komediowe na oczach widzów, ad hoc, bez scenariusza, inspirując się sugestiami publiczności. Improwizatorki w swoim spektaklu Dwie siostry wychodzą od jednego stałego, pewnego elementu – w spektaklu zagrają siostry. Tylko tyle wiedzą. Kim będą siostry w kolejnym spektaklu, w jakich sytuacjach je zastaniemy, jaki urywek ich życia zobaczymy? Dwie SiostryNa to wszystko wpływ będą mieć widzowie. To oni powołają bohaterki do życia, nadadzą im imiona, określą ich cechy osobowości, wymyślą, co robią w życiu… To publiczność zainspiruje improwizatorki, a one to wszystko zagrają!
W naszych improwizacjach stawiamy na emocje i relacje między bohaterami. Uwielbiamy przenosić na scenę ludzkie przywary i śmieszności, które zauważamy na co dzień. Najważniejsze jest dla nas totalne bycie tu i teraz, odkrywanie komizmu w zabawie sceną, całkowite oddanie się partnerowi i wspólne płynięcie w nieznane.